class_detail

Epilasyon istenmeyen tüylerden güvenli ve hızlı bir şekilde kurtulma yöntemidir.

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en sağlıklı ve en hızlı yoludur. ışığı, cilde zarar vermeden geçip kıl kökündeki pigmentlere ulaşır. Kıl kökü tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder.

Özellikle bayanları her ay geçici epilasyon yöntemleriyle uğraşmaktan kurtaran bu yöntem, eski yöntemlere göre hem daha acısız, hem kalıcı sonuç veren, hem de sanılanın aksine uzun vadede çok daha hesaplı bir epilasyon yöntemidir. epilasyon, 16 yaşından itibaren ve koyu renkli tüyleri olan herkese uygulanabilir. Bu işlem için en uygun birey, açık renk ten ve koyu renk tüye sahip olanlardır. Tüyleri açık renk olan kişilerde, ışığını kıl kökünü göremeyeceğinden kişinin bakımden fayda görmesi zorlaşır.

epilasyon, gözleri direk ışıktan özel gözlüklerle korumak suretiyle vücudun her bölgesindeki tüylere uygulanabilir. Sadece gebelikte, hormon dengesi sürekli değişeceğinden ve kıl kökleri bu dönemde proveke olacağından uygulama yapılmaz.

epilasyon uygulaması, konunun uzmanları tarafından yapıldığı taktirde son derece güvenli bir yöntemdir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.in ürettiği enerji, bir türlü dalga boyu ışıktır. Vücutta herhangi bir atık madde bırakmadığından, kanserojen etkisi de yoktur. Bu uygulamanın güvenirliliği ve etkisi 1997 yılında Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Assecition) tarafından onaylanmıştır.

Epilasyon Yazın Tercih Edilir Mi?

epilasyonla ilgili bilinen en büyük yanlış bilgilerden biri epilasyonun yazın yapılamamasıdır. Hastanemizde yazın da ara vermenize gerek kalmadan işlemlere devam etmekteyiz. epilasyon işlemi, kişi uygulanan bölgelerini güneş ışığına özellikle maruz bırakmadığı müddetçe 4 mevsim uygulanabilinir. Burada dikkat edilmesi gereken konu epilasyon uygulanan bölgenin 2 gün boyunca bronzlaşmak amacı ile güneşe çıkmaması ve güneş kremi kullanması gerekliliğidir. Bu durumlara dikkat eden kişiler epilasyon yaptırabilir.

Epilasyon Kaç Seans Sonunda Sonuç Verir?

epilasyon kıl köklerine ve kişinin kıl yapısına bağlı olarak seans süresinde değişkenlik gösterir. Herhangi bir metabolizma bozukluğu olmayan kişilerde ortalama en çok 6-8 seans sonrasında sonuç alınmaktadır.

Epilasyon Da Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

epilasyonda tüy gelişimini tamamlamış herkes uygulama yaptırabilir. Bu yaş aralığı kadınlarda 17 yaşından itibaren, erkeklerde ise 18 yaşından itibaren olarak belirlenmektedir.

Hamileler Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Hamilelerin epilasyon yaptırması uygun değildir.

Epilasyonun Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

epilasyonun herhangi bir yan etkisi yoktur. Işınlar sadece kıl köküne kadar etki ettiği için herhangi bir kanser oluşturma gibi bir etkisi yoktur.

Diode Epilasyon

Diode epilasyon, epilasyon çeşitlerinden bir tanesidir. 810 nm dalga boyuna sahiptir ve tüm ten renklerinde kullanılan bir sistemdir. Halk arasında “Ütüleme Sistem Epilasyon” olarak da bilinmektedir.

Diode bir cihaz markazı olmayıp, bir epilasyon teknolojisi ismidir. Çeşitli markalara ait diode epilasyon teknolojisine sahip cihazlar mevcuttur. Bi-Polar RF teknolojisi ile kombinli olarak çalışan diode epilasyon modelleri de mevcuttur.

Diode (Diod) ütüleme epilasyon, 810 nm dalga boyuna sahiptir ve ürettiği ışınları, kılda bulunan melanin pigmentleri tarafından soğrularak kıl kökünün tahrip etmesi için geliştirilmiş bir teknolojidir. Bu nedenle kıl rengi koyulaştıkça etkinliği artmaktadır. Ancak Bi-Polar RF teknolojisi ile birlikte kullanılan Diode epilasyon cihazlarında; RF, ışınlarının ısıttığı bölgede yoğunlaşarak hedef bölgedeki ısıyı daha da arttırır ve bu sayede açık renkli kıl tiplerinde daha etkili sonuç elde edilir.

Diode Epilasyonun Avantajları

  • Son Teknoloji Soğutma Sistemi ile Ağrısız,Acısız ve Konforlu bir işlemdir.
  • Hiç bir kıl folikülünü görmeden geçmez.
  • Dört mevsim uygulanabilen sistemidir.
  • 40 C'ye varan soğutma teknolojisi ile acı hissi yaratmaz.
  • Kıl tipine göre 6 ile 8 seans arası uygulama ile sonuçlar elde edilir.