class_detail

 

BOTOKS - DOLGU NEDİR ?

Botilinum Toxin’in alın ve göz çevresi yanında, boyundaki çizgilerde enjeksiyon yöntemi ile kullanılması sonucu çizgilerin açılmasında geçici iyileşme sağlar. Ayrıca daha kalkık ve feminen yada daha düz kaş yapısı hastanın isteğine göre şekillendirilebilir. 

Yapılan uygulamayı takiben 2 . gün etkileri başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. günden itibaren botoks etkileri azalır 6. ay uygulama tekrarlanabilir.

BOTOKS - DOLGU AVANTAJLARI NELERDİR ?

Botoks daha çok estetikle ilgili alanlarda adı anılmış olan bir ilaç olsa da, tıpta birçok hastalıkta bakım amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Yaklaşık onbeş yıldır yapılmış ve saygın tıp dergilerinde yayınlanmış çok sayıda çalışma ile botoksun baş ağrısında özellikle migrende etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmıştır. 

Yapılan pek çok çalışmada botoks bakımınin ilaç bakımıne oranla hayat kalitesini çok daha az oranda etkilediği, ABD ve birçok Avrupa ülkesinde güvenle kullanılmakta olduğu, hatta çoğu sağlık sigortaları ve devlet tarafından bakım süresi, hastanın iş gücü kaybı gibi unsurlar göz önünde bulundurulduğunda maliyet-etki açısından daha avantajlı olduğundan desteklendiği artık bilinen bir gerçektir.

ABD'de sıkı incelemeler ile ilaçlara onay veren resmi bir kuruluş olan FDA tarafından kronik migren bakımınde kullanımı 2010 yılında onaylanmıştır. Ülkemizde de çoğu sağlık güvencesi sağlayıcıları tarafından karşılanmaktadır.

BOTOKS DOLGU UYGULAMA YERLERİ

  • Kaş Arası Uygulaması
  • Alın Uygulaması
  • Göz Kenarı Uygulaması
  • Ağız Çevresi
  • Çene Uygulaması
  • Boyun Uygulamaları

BOTOKS- DOLGU ETKİ SÜREDİ NEDİR ?

Etkisi zamanla artan şekildedir.İlk bakım seansından sonra hemen ilerleme göreceksiniz.Akne lezyonlarının sayısı ve şiddeti bakım boyunca azalacaktır.Bazı hastalar bakımden 2 ay sonra ilerleme görülebilir.

BOTOX DOLGU TEDAVİSİNE NE SIKLIKTA GİRİLİR ?

Estetik uygulamalarından Botoks yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. İlaç istenilen bölgelerde kas içine enjekte edilerek kaslarda gevşemeyi ve kasların üzerindeki kırışıklarda düzleşmeyi sağlar.İlacın etkisi 3-7 gün içinde tam olarak oturur. Ortalama etki süresi 4-6 aydır.

İlacın etkisi 3-7 gün içinde tam olarak oturur. Ortalama etki süresi 4-6 aydır. ilacın yan etkileri uygulama alanına bağlı olarak, gözkapağında düşme ve çift görme olabilir. Ortalama 2 haftada yan etkilerde düzelme olur. Hamileler ve bazı nörolojik hastalıkları bulunanlar dışında Botox pek çok bireyde güvenle kullanılabilir.

Günümüzde hangi meslek grubundan olursa olsun, hastalarımız botox uygulaması sonrası mimik kaslarının tamamen felç olmasını istememektedir. Bu etkiyi sağlamak için, uygun dozlarda ve aşamalı botox enjeksiyonu uygulayarak, yüz mimik kaslarında kısmi felci sağlayabiliyoruz.