class_detail

 

ANTİ AGİNG NEDİR ?

Antiaging kelime anlamı olarak yaşlanmaya karşı olmayı ifade eder.Antiaging uygulamalar ile sağlıklı yaşam, kronik hastalıkların oluşmasını önlemek veya geciktirmek hedeflenmektedir. Böylece kişilerin ömürleri artarken aynı zamanda kaliteli bir yaşam sürmeleri sağlanmaktadır. Son yüzyıl içinde gelişmiş ülkelerde yaşam sürelerinin sürekli olarak artıyor olmasının altında modern biliminin ve yasam koşullarındaki iyileşmenin sağladığı avantajlar yer almaktadır. Yaşlı nüfus oranı gün geçtikçe artmaktadır.Yaşlılıkla beraber görülen kronik hastalıklara bağlı hastaneye müracat ve sağlık harcamalarında görülen yüksek rakamlar gelişmiş ülkelerde antiaging bilimini ön plana çıkarmıştır. Hastalıkları önlemek için yapılan harcamaların hastalıkların bakımı için yapılan harcamalardan çok daha az olduğu görülmüş ve ülke ekonomisi açısından önemli ölçüde bir tasarruf sağlanmıştır. Yaşlılıkta görülen kronik iltihabi hastalıklar: diyabet,demans veya Alzheimer hastalığı, kalp damar hastalıkları, kanser, kemik erimesi ; antiaging programlar ile iltihap ve serbest radikallerin oluşumu azaltılarak ve hücrelerin enerji üretimini arttırarak ve tarama testleri ile de erken teşhis ve hemen bakım edilerek önlenmektedir.

ANTİ AGİNG UYGULAMA ŞEKLİ NEDİR ?

    Anti-aging bir tür koruyucu hekimlik sayılabilir. Yaşlanmayı önlemek için uygulanabilecek tüm tedbirler, Anti-aging bakımınin içinde yer alıyor diyebiliriz. Anti-aging bakımınin ana temaları şunlardır:
  •  Hormon diagnostiği ve bakımı
  •   Beslenmenin ayarlanması
  •   Risk teşhisleri ve danışmanlığı (Genetik)
  •   Vücut dinçliği
  •  Stres yönetimi
  •   Tıbbi kozmetik

ANTİ AGİNG TEDAVİSİ TEMEL FONKSİYONLARI NELERDİR ?

Anti-aging bakımı, yaşlanmayı önlemek için uygulanan bir bakım şekli olduğuna göre, kişiye özel bir bakım olması kaçınılmazdır. Kişiye has olarak şu yöntemlerle yaşlanmayı durdurmaya çalışmak, yaşlanma sürecini geciktirmek, Anti-aging bakımınin temel unsurlarıdır:
* Antioksidan,mineral ve diğer vitamin eksikliklerin giderilmesi
* Hormon replasmanı (growth hormon,östrojen vs )
* Kişiye özel ANTİ-AGİNG diyet
* Egzersiz programı
* Cilt bakımı